Organizacja roku szkolnego

WYKAZ  ZADAŃ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH REALIZOWANYCH W GIMNAZJUM W BRUSACH

W ROKU SZKOLNYM 2016/17

 

 

Lp.

Nazwa planowanej imprezy

Termin realizacji

Organizator

  1.  

Rozpoczęcie roku  szkolnego.

 1 września

Dyrekcja

  1.  

Konkurs pt. ,,Klasa nr 1” dla wszystkich klas gimnazjalnych

Cały rok

SU

 

  1.  

Akcja -,,Adopcja serca”

Cały rok

A.Kobierowska

H.Maziarz

  1.  

Udział w akcji ,,Kura dla Madagaskaru”

Cały rok

A.Kobierowska

  1.  

Zbiórka plastikowych nakrętek

Cały rok

A.Kobierowska

H.Maziarz

A. Ossowska

  1.  

Zbiórka zawleczek od puszek

Cały rok

J. Gleńska

  1.  

Sprzątanie  świata - zbiórka aluminium

17 września

P.Nita

  1.  

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

 

26 września

n-le  j.obcych

  1.  

Akcja ornitologiczna ,,Europejskie Dni Ptaków”

30 września

J.Pozorska- Cuppa

  1.  

Ogólnopolski konkurs ,,Gimnazjalne Potyczki”

Wrzesień - grudzień

S. Krzoska- Szreder

  1.  

Zbiórka żywności pn. ,,Podziel się posiłkiem” (Stowarzyszenie Chojnicki Bank Żywności)

 

Wg. potrzeb

 J.Peplińska

I.Dudek-Rogalla

  1.  

Konkurs szkolny - Pierwsza Pomoc Przedmedyczna   

Wrzesień

J.Peplińska

I.Dudek-Rogalla

 

  1.  

Akcja promująca spożywanie owoców

Wrzesień

n-le wych-fiz.

  1.  

Jesienne biegi przełajowe

Wrzesień

n-le wych-fiz.

  1.  

Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach

Wrzesień

G.Turzyńska

  1.  

Unihokej – zawody dla klas I -wszych

Wrzesień

M. Kupczyk J.Peplińska

  1.  

Kampania ,,Szkoła na widelcu -Pora na pomidora”

Wrzesień

B.Lubinska

  1.  

Zbiórka baterii, makulatury, telefonów

Cały rok

B.Lubińska

J.Peplińska

G.Gronalewska

  1.  

Konkurs szkolny- Mapa Niemiec

Październik

n-le j. niemieckiego

  1.  

Powiatowe Mistrzostwa w Szachach drużynowych

Październik

G.Turzyńska

  1.  

Dzień Papieski – akcja charytatywna

12 października

A.Kobierowska

  1.  

Promocja zdrowego odżywiania- sprzedaż zdrowych kanapek

Październik

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

Turniej Rzucanki Siatkarskiej – siatkówka dla najmłodszych

Październik/

grudzień

I.Dudek-Rogalla

  1.  

Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej

17 października

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Trzymaj Formę

Cały rok

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Turniej piłki nożnej „Coca-cola cup”

Cały rok

S. Lubiński

K. Gierszewski

  1.  

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Październik

B. Lubińska

 

  1.  

Humanistyczne Potyczki- Starożytna Grecja i Rzym”

Październik

J.Czarnowski

G.Szczukowski

  1.  

Konkurs ogólnopolski –Olimpiada Mitologiczna”-  OLIMPUS

Październik

B.Rekowska

  1.  

Z poprawną polszczyzną za pan brat –konkurs dla klas  I i III

Październik

H.Maziarz,

A.Ossowska,

  1.                                               

Pasowanie uczniów

Październik

D.Warnke-Bartosz

L.Czarnowska

  1.  

,,Szkolna Kasa Oszczędności drogą do przyszłości”- konkurs dla wszystkich chętnych

Październik-maj

S.Krzoska-Szreder

  1.  

Regionalny konkurs ,,SKO w SGB”

Październik-maj

S.Krzoska-Szreder

  1.  

Konkurs recytatorski- Kaszubski ,,Eko-Art.”

 

Październik/listopad

S.Krzoska-Szreder

  1.  

Akcja promująca wśród uczniów spożywanie II śniadania

Październik/listopad

J.Peplińska

  1.  

Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Brusach

Październik/listopad

K.Gierszewski

  1.  

 

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości  

Listopad

 

J.Czarnowski

G.Szczukowski

  1.  

Tenis stołowy

Listopad

M.Kupczyk

  1.  

Dyktando z j.angielskiego dla klas II i III.

I półrocze

n-le  j.angielskiego

  1.  

Konkurs na opowiadanie

w j. angielskim

I półrocze

n-le  j.angielskiego

  1.  

Dyktando wieloetapowe

I półrocze

n-le j.niemieckiego

  1.  

 

Akcja antynikotynowa  

Trzeci czwartek listopada

M.Kalafus

 

  1.  

Konkurs czytelniczy pt. ,,Zapałka na zakręcie” dla klas II i III

Listopad

B.Klonowska

  1.  

Konkurs ,,Przysłowia w języku angielskim” dla klas I-III

Listopad

n-le j. angielskiego

  1.  

,,Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych” dla klsa I-wszych

Listopad

n-le j. angielskiego

  1.  

Konkurs frazeologiczny dla klas

I-wszych

Listopad

M.Czapiewska

 

  1.  

Konkurs bożonarodzeniowy – kalendarz adwentowy

Listopad

n-le j.niemieckiego

  1.  

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w j. angielskim

Grudzień

n-le j. angielskiego

  1.  

Konkurs ,,Jezus

w Ewangelii wg. św. Marka”

Grudzień

A.Kobierowska

  1.  

Konkursy fotograficzne

Wg. terminów organizatorów

J.Pozorska- Cuppa

  1.  

Konkurs Ornitologiczny ,,O Kulika Wielkiego”

Grudzień

J.Pozorska- Cuppa

  1.  

XVI edycja konkursu ,,Najlepszy znawca mitów greckich”

Grudzień

G.Szczukowski

  1.  

Wojewódzki Konkurs Historyczno- Plastyczny

Grudzień

n-le historii

  1.  

Wojewódzki Konkurs Matematyczno- Plastyczny

Grudzień

n-le matematyki

  1.  

Konkurs wiedzy o AIDS

Grudzień

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

V Halowy Turniej Piłki Dziewcząt

o Puchar Burmistrza Brus

Grudzień

K. Gierszewski

  1.  

Zbiórka charytatywna- ,,I Ty zostań świętym Mikołajem”

Grudzień

A.Kobierowska

  1.  

Zbiórki przedświąteczne żywności

w sklepach przy współpracy parafialnego Caritasu

Grudzień/kwiecień

A.Kobierowska

  1.  

Świąteczna zbiórka żywności- 2016

Grudzień

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Gminny konkurs ,,Mój Jan Karnowski z Czarnowa”

Grudzień

S. Krzoska- Szreder

  1.  

Wigilia –uroczysty apel dla uczniów

Grudzień

A.Ossowska, A.Kobierowska

P.Nita

  1.  

Metropolitarny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda

Styczeń

A.Kobierowska

  1.  

VIII Konkurs Biblijny Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu

Styczeń

A.Kobierowska

  1.  

Akcja ornitologiczna ,,Zimowe Ptakoliczenie”

29-30 stycznia

J. Pozorska - Cuppa

  1.  

Szkolna halowa piłka nożna

Styczeń

M. Kupczyk

  1.  

Obserwacje ptasich przylotów

Wiosna 2017

J. Pozorska - Cuppa

  1.  

Gminna Liga Zadaniowa Języka Niemieckiego

Cały rok

n-le j.niemieckiego

  1.  

Indywidualne Mistrzostwa Szkoły

w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej

Luty

B.Czapiewska

  1.  

Turniej siatkówki dziewcząt

Luty

M.Mankiewicz I.Dudek –Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Szkolny konkurs ,,Wiedzy o mózgu”

Luty/ marzec

B.Lubińska

  1.  

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

o Ruchu Drogowym

Marzec/ kwiecień

S.Lubiński

T.Rogala

S.Krzoska-Szreder

  1.  

Żywa Lekcja Historii

Marzec

B.Rekowska

  1.  

Powiatowy konkurs ,,Rodna mowa”

Marzec/ kwiecień

S.Krzoska-Szreder

  1.  

Szkolna Liga Języka Polskiego

Cały rok

n-le j. polskiego

  1.  

Szkolna Liga Historyczna

Cały rok

n-le historii

  1.  

Szkolna Liga Matematyczna

Cały rok

n-le matamatyki

  1.  

Międzynarodowy konkurs matematyczny ,,KANGUR”

marzec

L.Czarnowska

n-le matamatyki

  1.  

Szkolna Liga Zadaniowa Języka Angielskiego

Cały rok

n-le j. angielskiego

  1.  

Konkurs na gazetkę ścienną niemiecko- polską

Cały rok

n-le j.niemieckiego

  1.  

Konkurs ortograficzny o tytuł ,,Mistrza ortografii” dla klas I-III

Cały rok

M.Peplińska

  1.  

Szkolna i Gminna Gimnazjada

w Piłce Siatkowej Chłopców

Styczeń /luty

S. Lubiński

  1.  

Apel podsumowujący I okres

Luty

Wicedyrektor

  1.  

Konkurs humanistyczny – Starożytność

Luty

G.Szczukowski

  1.  

Piłka Nożna Chłopców- Gminna Gimnazjada

Luty

S. Lubiński

  1.  

Szkolny Konkurs Sudoku

Marzec

B. Czapiewska

  1.             
  2.  
     
 

Konkurs leksykalny z j. angielskiego

Marzec

 n-le j. angielskiego

  1.  

Rozumiem co czytam - konkurs dla klas I

Marzec

H.Maziarz

A.Ossowska,

  1.  

Konkurs frazeologiczny

z j.polskiego dla klas II

Marzec

H.Maziarz

A.Ossowska,

  1.  

Powitanie wiosny

21 marca

Sam.Uczniowski

 

  1.  

Konkurs matematyczno- przyrodniczy ,,Czar par”

Marzec

n-le matematyki

  1.  

Konkurs matematyczny dla kl. III

w Czersku

Marzec

S. Krzoska-Szreder

  1.  

 Powiatowy Konkurs Chemiczny

 dla kl. I i  II

Marzec

G.Gronalewska

  1.  

Konkurs pięknego czytania

w j. angielskim  dla klas I-III

Marzec

n-le j. angielskiego

  1.  

XIX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

i Dziewcząt Coca cola Cup 2017

Marzec/maj

S. Lubiński

K.Gierszewski

  1.  

Powiatowy konkurs przyrodniczy ,,Przyroda wokół nas” (org.PNBT)

Kwiecień/maj

B. Lubińska

  1.  

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Nożnej Dziewcząt

Kwiecień

K.Gierszewski

  1.  

Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu

Kwiecień

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Konkurs plastyczny o tematyce promującej aktywność ruchową

Kwiecień

J.Peplińska

P. Nita

  1.  

Konkurs gramatyczny

z j. angielskiego

Kwiecień

n-le j. angielskiego

  1.  

Konkurs czytania i słuchania

z j. angielskiego dla klas I, II i III

Kwiecień

n-le j. angielskiego

  1.  

Konkurs przyrodniczy –

Świadomy konsument Europy

Kwiecień

B. Lubińska

  1.  

Gminne zawody w lekkiej atletyce

Kwiecień/maj

n-le w-f

  1.  

Konkurs pt. ,,Wiosenne oszczędzanie  w SKO”

Kwiecień/maj

S.Krzoska –Szreder

  1.  

Czytanie Remusa

Kwiecień/maj

S.Krzoska –Szreder

  1.  

Egzamin gimnazjalny 19-21.IV

 

Kwiecień

 

Komisja egzaminacyjna

  1.  

Konkurs czytelniczy dla klas I-

pt. ,,Ania z Avonlea”

Kwiecień

 

B.Klonowska

  1.  

Konkurs znajomości lektur po gimnazjum dla klas III

Maj

M.Czapiewska

  1.  

Konkurs chemiczny dla klas I i II

Maj

G. Gronalewska

  1.  

Profilaktyka uzależnień oraz przemoc i agresja

w zależności od potrzeb

Wicedyrektor

i pedagog szkolny

  1.  

Kampania społeczna ,, Zachowaj trzeźwy umysł” , ,,Odpowiedzialny kierowca”.

Cały rok

M.Spierewka

  1.  

Turniej pożarniczy

Maj

G.Szczukowski

  1.  

Z ekonomią za pan brat

Maj

L.Czarnowska

G.Turzyńska

  1.  

Konkurs Matematyczny dla klas III w LO w Czersku

Maj

L.Czarnowska

  1.  

Potyczki Newtona w II LO

w Chojnicach

Maj

L.Czarnowska

  1.  

Szkolne sztafetowe biegi przełajowe

Maj

n-le wf

  1.  

Nordic Walking

Maj

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Warsztaty terapii zajęciowej

Maj

J.Peplińska

  1.  

Akcja ,,Zdrowa kanapka”

Maj/czerwiec

I.Dudek-Rogalla

J.Peplińska

  1.  

Turniej piłki nożnej ,,O Puchar Dyrektora Gimnazjum w Brusach

Czerwiec

S.Lubiński

  1.  

Zawody strzeleckiego ,,O Puchar Wicedyrektor Gimnazjum

w Brusach”

Maj /czerwiec

B.Czapiewska

  1.  

Turniej piłki nożnej o Puchar Gryfa Pomorskiego

Czerwiec

M.Kupczyk

 

  1.  

Turniej tenisa stołowego dziewcząt

Czerwiec

I.Dudek- Rogalla

  1.  

Wycieczki ekologiczne

Maj

Wychowawcy klas

  1.  

Dzień Języka Polskiego

 1 czerwiec

nauczyciele

j. polskiego

J.Czarnowski uczniowie

z wolontariatu

 

  1.  

Konkurs na najlepszego sportowca gimnazjum

Czerwiec

M.Mankiewicz

  1.  

Wycieczki patriotyczno- krajoznawcze

Wrzesień

Maj, czerwiec

wych. klas

  1.  

Realizacja innowacji pedagogicznych

Cały rok

Zgłoszeni nauczyciele

  1.  

Przedmiotowe konkursy kuratoryjne

Cały rok

n-le przedmiotów

  1.  

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów za II okres r. szk. 2015/16

Czerwiec

Wicedyrektor

 

  1.  

Uroczysty apel z okazji zakończenia szkoły klas III

Czerwiec

Wicedyrektor

H.Maziarz,     

P.Nita  

 

 

Gimnazjum w Brusach, ul. Ogrodowa 2, 89-632 Brusy