Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2016-2017
AKTUALNOŚCI - 2017-06-27 08:26:09

w r. szk. 2016/2017 – Okres II

  • Gimnazjum w Brusach laureatem II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego ,,Edukujemy-Pomagamy”,  grupa ,,Konkurujemy”,
           kategoria: gimnazjum

W bieżącym roku szkolnym Gimnazjum w Brusach przystąpiło do Ogólnopolskiego konkursu zbiórki zużytych baterii organizowanego przez Organizację Odzysku S.A. REBA. Konkurs polegał na przekazaniu największej masy baterii. Dotychczas szkoła przekazała do odzysku  5 283 kg.

Szkoła zajęła II miejsce  w Polsce uzyskując tytuł MISTRZA POLSKI w kategorii gimnazja.

Ogromny sportowy sukces Gimnazjum w Brusach

  • Gimnazjum w Brusach, zajęło II miejsce na (306 gimnazjów sklasyfikowanych)  w ogólnej klasyfikacji Szkół Gimnazjalnych Województwa Pomorskiego oraz okazało się najlepsze w Powiecie Chojnickim we współzawodnictwie sportowym gimnazjów w ramach XVIII Pomorskiej Gimnazjady w roku szkolnym 2016/17.

SUKCESY SPORTOWE: RANGA WOJEWÓDZKA

  • IV miejsce w półfinałach wojewódzkich w unihokeju dziewcząt.
  • IV miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt.
  • III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców.
  • III m miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt.
  • III miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Gimnazjady w Piłce Siatkowej chłopców.
  • III miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Gimnazjady w Szachach.
  • II miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Piłce Nożnej dziewcząt.
  • Wojewódzka Gimnazjada Lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców.
  • Wojewódzka Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.

SUKCESY SPORTOWE: RANGA POWIATOWA

  • IV miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce koszykowej dziewcząt.
  • IV miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce koszykowej chłopców.
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt.
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym dziewcząt.
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym chłopców.
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w pływaniu drużynowym chłopców.
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w pływaniu drużynowym dziewczat.

 

KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY W GDAŃSKU

L.p.

Nazwa przedmiotu

Etap wojewódzki


Finaliści i laureaci

Opiekun

  1.  

Chemia

zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej

Mateusz Sypniewski

Laureat

 

p. Grażyna Gronalewska

2.

Biologia

finalista

 

Mateusz

Sypniewski

 

 

p. Beata Lubińska

3.

Konkurs  Biblijny

pt. ,,Jezus w Ewangelii wg św. Marka

finalistka

 

Natalia Kiedrowska

p. Anna Kobierowska

           

 

 

  • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży -,,Moja przygoda

w Muzeum”

  -wyróżnienie w I etapie,  praca zakwalifikowana do etapu finałowego konkursu w   Toruniu, Michalina Goebel – opiekun p. P.Nita oraz Alicja Czapiewska i Julia Pałubicka pod opieką CKiB

 

  • Uczniowie klasy IE w składzie: Wiktoria Matyszewska, Emilia Szyngwelska, Kinga Zmuda Trzebiatowska, Małgorzata Ossowska, Natalia Szmyt, Katarzyna Kiczka, Kamil Kłosiński, Patryk Januszewski, Igor Synak i Krzysztof Sielski wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe Institut "Erlebnisse mit Deutsch- z niemieckim w drogę" wykonując zdjęcie nawiązujące do tematyki znaleźli się w gronie wygranych szkół- opiekun p.M.Wirkus

 

  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Opiekun

  1.  Marcin Krzoska – wynik bardzo dobry

IIE

p. J. Pozorska- Cuppa

  1. Dominik Cysewski – wyróżnienie

IIID

p. B.Czapiewska

 

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

NAZWA KONKURSU

 

ORGNIZATOR

OSIĄGNIĘCIA

OPIEKUN

IV konkurs literacki  w języku kaszubskim- "Twòrzimë w rodny mòwie"

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie

IIIm -Agata Pestka

p. S. Krzoska- Szreder

 

46 Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej ,,Rodnô Mòwa

CKiB w Brusach

I m –Natalia Kiedrowska  (awans- do Turnieju Finałowego w Chmielnie)

III m –Karolina Czapiewska

Natalia Kiedrowska  III m – w finale w Chmielnie

 

p. S. Krzoska- Szreder

 

Konkurs „Kaszubi wczoraj i dziś” –p.n.  „Józef Chełmowski, Marian Mokwa

i Kazimierz Jasnoch – artyści z Południa Kaszub”

Kościerzyna

Laureatka - Julia  Jażdżewska

p. S. Krzoska- Szreder

 

Zawody strzeleckie

z broni pneumatycznej ,,Mistrzostw Województwa Pomorskiego  LOK”

 

Chojnice

W konkurencji Kpn 40

W kategorii „Juniorki młodsze”

Anna Jażdżewska – I miejsce

Natalia Weltrowska – III miejsce

W kategorii „Juniorzy młodsi”

Aleksander Orłowski – II miejsce

Opiekunowie: p.B.Czapiewska

p.M.Warnke

XIII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO GIMNAZJÓW w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej

 

Chojnice

W konkurencji Kpn 40

W kategorii „Juniorki młodsze”

Anna Jażdżewska – I miejsce

Natalia Weltrowska – II miejsce

W kategorii „Juniorzy młodsi”

Paweł Leszczyński – I miejsce

Aleksander Orłowski – II miejsce

Opiekunowie: p.B.Czapiewska

p.M.Warnke

 X Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Plastyczny

Gimnazjum nr 2

w Chojnicach

Klasy I gimnazjum – kategoria „Mozaika z wielokątów foremnych”

 

PRACA ROKU Kinga Przytarska kl. Ic

II miejsce – Dagmara Krauze kl. Ib

Oliwia Fymark kl. Ie      III miejsce – Maksymilian Cysewski kl.Ia                

Klasy II gimnazjum – kategoria „Skala w życiu codziennym”

I miejsce –   Dominika Sikorska kl. IId

II miejsce –  Marta Pilacka kl. IIb

 III miejsce – Oliwia Kin kl. IId
Tomasz Kukliński kl. IIa

 

Klasy III gimnazjum – kategoria „ Bryły wokół nas”

 I miejsce – Anna Czapiewska kl. IIIa

II miejsce – Julia Pałubicka kl. IIIb

 

 

n-le matematyki

 Wojewódzki Konkurs Historyczno –Plastyczny ,,Ludzkości Dzieje Malowane”

Gimnazjum nr 2

w Chojnicach

Nagrodzeni :  

I m w kat. kl. III -Julia Sielska kl. IIIc

III m w kat. kl. I-

Kinga Przytarska kl. IC

p. G. Szczukowski

p .B. Rekowska

XVII Pomorski Konkurs Plastyczny ,,Ziemia Zaborska Słoneczna i Czysta”

CKiB w Brusach

II miejsce –Michalina Goebel    

p. P. Nita

Wojewódzki konkurs fotograficzny ,,Czytam, bo lubię-portret

 z książką”

Gimnazjum nr 27

 w Gdańsku

Wyróżnienie –Zuzanna Kowalczyk

p. J.Pozorska- Cuppa

Finał Wojewódzki XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt

Rumia

I m- etap gminny,

I m- etap powiatowy

I m –półfinał wojewódzki- awans do pierwszej szóstki

II m –wicemistrzostwo województwa (największy sukces szkoły w jej historii w grach zespołowych)

Skład Gimnazjum w Brusach w Finale Wojewódzkim: Martyna Bucław, Zuzanna Cysewska, Julia Hamerska, Julia Kiedrowicz, Sandra Kiedrowicz, Marta Kroplewska, Brygida Ossowska, Agata Pestka, Wiktoria Rekowska, Dominika Went

Awans do finału wywalczyły również: Oliwia Cysewska, Weronika Grabska, Natalia Kiedrowicz( ze względu regulaminowych w finale wystąpić mogło tylko 10 zawodniczek).

p. K. Gierszewski

Finał Wojewódzkiej  Gimnazjady Biegów Drużynowwych

Człuchów

I m –etap gminny

I m –etap powiatowy

IV miejsce na 15 drużyn w województwie

 

Kamila Dolna, Agata Pestka, Roksana Rekowska, Zuzanna Cysewska,Wiktoria Rekowska, Julia Kiedrowicz

 p. M. Mankiewicz

Półfinał Wojewódzki

w Piłce Siatkowej Chłopców

Pruszcz Gdański

I m- etap gminny

Im- etap powiatowy

III miejsce półfinał wojewódzki

 Skład reprezentacji : Miloch Dominik IIIA Remus Mateusz IIIA Budziewski Kacper IIIA Główczewski Kłopotek Jakub IIIA Nakielski Adrian IIIA Rolbiecki Szymon IIIA Bieliński Bartosz IIIC Gromowski Mateusz IIIc Dorau Mateusz IIc Singer Patryk II C Zblewski Sebastian IIC Kukliński Tomasz IIA Wardyn Paweł IID Gwóżdź Bogdan IID Teca Bartłomiej IIE

 

p. S. Lubiński

Wojewódzka

Gimnazjada  w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Chojnice (powiat)

Człuchów ( etap wojewódzki)

I miejsce w  powiecie (awans do etapu wojewódzkiego)

Dziewczęta: Zuzanna Cysewska, Kamila Dolna, Natalia Jankowska, Julia Kiedrowicz, Agata Pestka, Roksana Rekowska, Wiktoria Rekowska
Chłopcy: Andrzej Bławat, Filip Ginter, Bogdan Gwóźdź, Tomasz Leszczyński, Robert Lewiński, Robert Orzłowski, Mateusz Remus
2 osiągnięcia indywidualne: Kamila Dolna i  Robert Orzłowski zajęli III miejsca

p. M. Mankiewicz

p. K. Gierszewski

Wojewódzka Gimnazjada

w Lekkoatletyce

Słupsk

10 uczniów z naszej szkoły i 2 osoby rezerwowe.

Bardzo dobrze spisała się Julia Kiedrowicz, która

w skoku w dal zdobyła srebrny medal i  II m

w województwie uzyskując 4,94 m.  Jest to już kolejny rekord szkoły pobity przez tę zawodniczkę o 1 cm.

 

Kamil Czapiewski uplasował się na 6 miejscu i uzyskał w skoku wzwyż 170cmJ i to także jest nowy rekord szkoły.

Mateusz Remus – 100m - 12.32s   - 19 miejsce

Zakrzewski Sebastian – 100m 12.28s  - 15 miejsce

Bławat Andrzej – 600m 1;32,17   - 8 miejsce

Cysewska Zuzanna – 100m 13.51s   - 10 miejsce  

Skok w dal 4,20m   - 15 miejsce

Sztafeta 4x100m dziewczęta 53,77 s   - 5 miejsce

(Kiedrowicz Julia, Cysewska Zuzanna, Rekowska Roksana, Rekowska Wiktoria)

 

Sztafeta 4x100m chłopców 48,03s  - 7 miejsce

(Gwóźdź Bogdan, Zakrzewski Sebastian, Lewiński Robert, Remus Mateusz)

p.I.Dudek- Rogalla

p. M.Kalafus

Ogólnopolski konkurs -Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 

 

 

 

 

 

 

Zaborski Park Krajobrazowy w Charzykowach

Gminny, parkowy-I m, etap wojewódzki –III miejsce -Jarosław Piechowski Mateusz Sypniewski, Agata Pestka, Dominika Sikorska

p. B .Lubińska

 

Wojewódzki konkurs

z j. niemieckiego ,,Pomoc dydaktyczna do nauki

j. niemieckiego- czyli nauka przez zabawę”

Skórcz

Etap powiatowy-

Angelika Kowalikowska, Małgorzta Ossowska, Kinga Zmuda Trzebiatowska, Emilia Szyngwelska, Kinga Przytarska

Etap wojewódzki - Angelika Kowalikowska

p. M.Wirkus

p. D.Warnke- Bartosz

p.J.Gleńska

 

KONKURSY POWIATOWE I GMINNE:

NAZWA KONKURSU

 

ORGNIZATOR

OSIĄGNIĘCIA

OPIEKUN UCZNIA

Konkurs Pięknego Czytania w j. angielskim

 i j. niemieckim

KLO w Brusach

1m – Agata Pestka (kat. j. niemiecki)

p. D. Warnke- Bartosz

X Powiatowy Konkurs Ekologiczny ,,Świadomy Konsument Europy”

Gimnazjum  nr 3

w Chojnicach

 II miejsce  drużynowo– Dominika Sikorska, Mariusz Różek oraz Bartłomiej Kosiedowski

p. B. Lubińska

Powiatowy konkurs ,,Przyroda wokół nas”

 

 

 

Park Narodowy Bory Tucholskie

II m- Jarosław Piechowski 

IIIm - Mateusz Sypniewski

p.  B. Lubińska

Regionalny konkurs Złote Kocanki Piaskowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  

KLO w Brusach

Jarosław Piechowski zdobył wyróżnienie

p. B. Lubińska

VIII Powiatowy Konkurs ,,Humanistyczne Potyczki- Starożytna Grecja i Rzym”

Gimnazjum nr 1

w Chojnicach

I miejsce –Marta Miszewska i Sara Drobińska

p. J. Czarnowski

40 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Gimnazjum w Brusach

 

Gimnazjum nr 3

w Chojnicach

 

 

Eliminacje gminne:

I miejsce zespołowo

Eliminacje

Paweł Leszczyński

Marcin Gierszewski

Jan Wałdoch

powiatowe:

II miejsce zespołowo,

Indywidualnie:

Im-Paweł Leszczyński

p. S. Lubiński

p. S. Krzoska- Szreder

 

 

 

 

 

 

 

Konkursu o Józefie Chełmowskim

CKiB w Brusach

zajęła I drużyna żeńska w składzie: Anna Słomińska, Natalia Kiedrowicz, Agata Pestka  

 III miejsce drużyna męska: Szymon Rolbiecki, Dominik Miloch i Jakub Kłopotek Główczewski.  Dominik Miloch otrzymał dodatkową nagrodę za największy wynik z testu z drugiego etapu.

p. S. Krzoska- Szreder

p.P.Butowski

VI Powiatowy Konkurs Chemiczny

Gimnazjum nr 3

 w Chojnicach

II miejsce  drużynowo:

Oliwia Frymark kl I e Zuzanna Kowalczyk kl IIc

Marcin Krzoska kl II e

p. G. Gronalewska

V  konkurs fotograficzny ,,Piękno przyrody”

Zespół Szkół Pandgimnazjalnych

nr 1 w Chojnicach

II m- Maksymilian Wilk

III m- Amelia Skórczewska

Wyróżnienia:

Michał Anderarczyk, Marta Kroplewska,

Iga Kurzyńska,

Jakub Szmaglik

p. J. Pozorska- Cuppa

 VII Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny

 ,,Z ekonomią za pan brat”

Zespół Szkół nr 7

w Chojnicach

I m drużynowo

w składzie:

Sara Drobińska (kl. Ia), Oliwia Frymark (kl. Ie) i Piotr Czapiewski (kl. Ib)

p. L. Czarnowska

Kwietniowe Spotkania z poezją

 Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich

I miejsce w kategorii poezja śpiewana - soliści -Julia Stoltmann

Zespół „Memento” w składzie: Zuzanna Kowalczyk, Anna Słomińska i Mateusz Sypniewski– II miejsce w kategorii; poezja śpiewana-zespoły

n-le j. polskiego

I Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Czytam, więc jestem”

 

 Gimnazjum Chojnice

drużynowo –

 III miejsce

Natalia Kiedrowicz

i Oliwia Frymark

 p. A. Ossowska

 XVI Powiatowy Konkurs Literacki

Gimnazjum nr3

w Chojnicach

Redakcja ,,Czasu Chojnic”

Wyróżnienie

Zuzanna Kowalczyk i Agata Pestka

p. M.Peplińska

XI Konkurs Poetycki

o nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

 

SP Kosobudy

I m.- Amelia Skórczewska kl. I a

II m.- Kacper Drobiński III e

III m. ex aequo -Jarosław Piechowski III e i Maria Kiedrowska III b

 

p. M.Peplińska

Gminna Liga Zadaniowa

z Języka Niemieckiego

Gimnazjum w Brusach

I miejsce -   Alicja Czapiewska IIIB

II miejsce -  Amelia Skórczewska IA

p .D.Warnke- Bartosz

p. M.Wirkus

p. J.Gleńska

Powiatowy Konkurs Matematyczny

 

LO  w Czersku

 

I miejsce -  Mateusz Sypniewski  IIIC

 

 

p. B.Czapiewska

Konkurs plastyczny ,,Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”

CKiB w Brusach

II miejsce- Michalina Goebelkl. IC

p. P.Nita

Konkurs Plastycznym z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych "Ja w Twoich Oczach”

CKiB w Brusach

Wyróżnienie- Amelia Skórczewska kl.Ia

p. P.Nita

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

NAZWA KONKURSU

MIEJSCOWOŚĆ – ORGANIZATOR

OSIĄGNIĘCIA

OPIEKUN UCZNIA

Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej „Chojnicka Zima 2017”

 

Chojnice

W konkurencji Kpn 30

W kategorii „Młodzik”

Marcin Gierszewski – I miejsce

Bartosz Wachowski – II miejsce

W konkurencji Kpn 40

W kategorii „Juniorki młodsze”

Anna Jażdżewska – I miejsce

Natalia Weltrowska – II miejsce                                   

p. B.Czapiewska

p. M.Waarnke

Indywidualne Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej dla Mieszkańców Miasta i Gminy Brusy z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

LOK Brusy

W kategorii „Młodzież open”

Paweł Leszczyński – I miejsce

Aleksander Orłowski – II miejsce

 

p. B.Czapiewska

p. M.Warnke

Szkolne Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej o Puchar Wicedyrektor Gimnazjum w Brusach

 

 

 

 

Gimnajzum w Brusach

W kategorii dziewcząt:

Im-

IIm-

IIIm-

 

W kategorii chłopców:

Im-

IIm-

IIIm-

p. B.Czapiewska

p. M.Warnke

Powiatowa Gimnazjada

 W Piłce  Siatkowej Dziewcząt

Gimnazjum nr 2

w Chojnicach

I miejsce – etap gminny,

II miejsce w powiecie

Skład drużyny : Hamerska Julia, Kiedrowicz Julia, Kiedrowicz Natalia, Kropidłowska Klaudia, Ossowska Brygida, Pilacka Marta, Rekowska Julia, Rekowska Roksana, Rekowska Wiktoria, Słomińska Anna, Warnke Aleksandra, Warnke Martyna.

p. I. Dudek-Rogalla

Turnie Piłki Nożnej o puchar „Gryfa Pomorskiego”

Chojnice

 III miejsce.

 Najlepszym bramkarzem turnieju był Andrzej Bławat.

Skład drużyny: Miloch Dominik, Bieliński Bartosz  Bucław Paweł,  Remus Mateusz, Leszczyński Tomasz, Orzłowski Robert, Bławat Andrzej, Wałdoch Radosław

p. M. Kupczyk

p. S. Lubiński

Powiatowa Gimnazjada w Lekkoatletyce

Czersk

Dziewczęta:

Bucław Martyna, Cysewska Zuzanna, Dolna Kamila, Hamerska Julia, Jankowska Natalia, Kantrzonka Wiktoria,  Kiedrowicz Julia,  Pestka Agata, Rekowska Julia, Rekowska Roksana,  Rekowska Wiktoria

Chłopcy:

Bieliński Bartosz, Bławat Andrzej, Czapiewski Kamil, Ginter Filip , Gromowski Sebastian, Gwóźdź Bogdan, Leszczyński Paweł, Leszczyński Tomasz, Lewiński Robert, Orzłowski Robert,

Remus Mateusz,  Wardyn Paweł, Zakrzewski Sebastian

 

Zdobyliśmy 20 medali :

11 chłopcy i 9 dziewczęta.

Zostały pobite dwa rekordy szkoły:

Julia Kiedrowicz skok w dal 4,93m

Kamil Czapiewski skok wzwyż 167cm

n-le wf

Turniej piłki nożnej o puchar ,,Gryfa Pomorskiego” w Chojnicach

Chojnice

3 miejsce

Najlepszym bramkarzem turnieju był Andrzej Bławat. Skład drużyny:

1. Miloch Dominik

2. Bieliński Bartosz

3. Bucław Paweł

4. Remus Mateusz

5. Leszczyński Tomasz

6. Orzłowski Robert

7. Bławat Andrzej

8. Wałdoch Radosław

p. M. Kupczyk,

p. S. Lubiński

 

Powiatowa Gimnazjada Sztafet Pływackich

 

II miejsce chłopców

Skład Gimnazjum w  Brusach:

1. Chylewski Igor

2. Cysewski Maksymilian

3. Gawin Wojciech

4. Leszczyński Paweł

5. Lipski Bartosz

6. Miloch Dominik

7. Teca Bartłomiej

8. Warnke Dominik

 

III miejsce dziewcząt:

1. Czarnowska Nikola

2. Drobińska Sara

3. Gierszewska Alicja

4. Lamczyk Julia

5. Ossowska Brygida

6. Rekowska Roksana

7. Rekowska Wiktoria

8. Roda Kaja

9. Ziółtkowska Adrianna

p. K. Gierszewski

p. M. Mankiewicz

 

           

 

KONKURSY SZKOLNE:

KONKURS

OSIĄGNIĘCIA

OPIEKUN UCZNIA

 

Konkurs czytelniczy:

pt. „Ania z Avonlea

I miejsce –  Anna Piekarska

II miejsce – Oliwia Frymark

III miejsce – Natalia Kiedrowska

p. B. Klonowska

 

Najlepszy wynik w czytelnictwie książek w roku szkolnym 2016/17

I miejsce –  Spierewka Kamila  (44 wypożyczone książki )

II miejsce – Frymark Patrycja ( 43 - // -)

III miejsce – Gawin Wojciech   (38  -//- )

p. B. Klonowska

 

     

 

Szkolny konkurs frazeologiczny  

I miejsce – Dominika Sikorska

II miejsce – Aleksander Gierszewski

III Miejsce – Wojciech Gawin

p. A. Ossowska

 

Szkolny konkurs poprawnejpolszczyzny

I miejsce – Dominika Sikorska i Mateusz Sypniewski

po dogrywce II miejsce zajął Mariusz Różek

I

p. A. Ossowska

p. H.Maziarz

 

Konkurs ortograficzny ,,Zostań mistrzem ortografii”

Tytuł Mistrza Ortografii  przypadł Zuzannie  Spierewce  z kl. Ia

II m-  Agata Pestka z  kl. III e

III m-  Patryk Singer z kl. II c

Wyróżnienia otrzymują:

Anna Słomińska  z kl. III a

Jarosław Piechowski z kl. IIIe

p. M.Peplińska

 

Szkolna Liga Polonistyczna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasy I

Im – Sara Drobińska Ia

IIm –Zuzanna Budziewska Ia

IIIm- Kaja Roda Ib i Marta Miszewska Ia

Klasy II

I miejsce -Dominika Sikorska IId II miejsce- Magdalena Stanisławska IIb

III miejsce Zuzanna Kowalczyk IIc

Klasy III

Im –Julia Rudnik IIId

IIm – Anna Słomińska IIIa

III m- wiktoria Rekowska IIId

n-le j. polskiego

 

 

 

 

 

 

 

Szkolna Liga Matematyczna

Klasy I

Zuzanna Spierewka Ia

Piotr Czapiewski Ib

Sara Drobińska Ia

Klasy II

Eryk Nadolny IIb

Różek Mariusz IId

Gierszewski Marcin IId

Klasy III

Paweł Bucław IIIb

Przemysław Kosiedowski IIIb

Alicja Czapiewska IIIb

n-le matematyki

 

Szkolny konkurs chemiczny dla klas I i II

Kl I

 I m- Oliwia Frymark kl Ie

 II m - Kinga Zmuda Trzebiatowska kl Ie

 III m - Zuzanna Spierew; ka kl Ia

 Kl. II

I m- Zuzanna Kowalczyk  IIc,

II m -Mariusz Różek  kl IId,

III m- Marcin Krzoska  kl IIe

p. G. Gronalewska

 

Konkurs gramatyczny

z j. angielskiego

I miejsce – Mariusz Różek – 2d

Aleksander Gierszewski – 2c

II miejsce – Bartłomiej Teca – 2e

III miejsce – Natalia Skórczewska – 2b

Patryk Singer II c

Organizator:

p. A. Frymark

p. M.Kinka

p. I .Dominiak

p. M. Ignera

 

 

Konkurs z języka angielskiego sprawdzający umiejętność czytania i pisania

 

I miejsce– Jakub Kłopotek Główczewski kl. 3A

II miejsce – Patryk Singer kl. 2C

III miejsce – Christopher Wade kl. 1C

p. A. Frymark

p. M.Kinka

 

 

Wieloetapowe dyktando

z j. niemieckiego

Im- Martyna Myszk IIIa

IIm- Agata Pestka IIIe

IIIm Angelika Kowalikowska IIIe

 

n-le j. niemieckiego

 

Konkurs leksykalny

z j. angielskiego

Im- – Natalia Skórczewska kl. 2b  

IIm- Aleksander Gierszewski  kl. 2c 

IIIm- Mariusz Różek  kl. 2d

Organizator:

p. A. Frymark

p. M. Kinka

 

Szkolny Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych 

Im - Agata Kulesza kl. 1C

IIm - Kinga Przytarska kl. 1C

IIIm - Marta Kłopotek Główczewska kl. 1B

Organizator:

p. I. Dominiak

p. M. Ignera

 

 

Liga zadaniowa języka angielskiego

Im- Alicja Czapiewska III b

IIm- Anna Frymark IIIa

IIIM-Martyna Myszk IIIa

 n-le j. angielskiego

 

,,Najlepszy znawca mitów greckich” dla klas I

Im- Łukasz Kubiszewski

IIm- Natalia Kiedrowska

IIIm –Alicja Lepak

p. J.Czarnowski

p. G. Szczukowski

 

 

Konkurs ze starożytności dla klas I- wszych

Im- Natalia Kiedrowska

IIm –Oliwia Frymark  

IIIm – Łukasz Kubiszewski

p. J.Czarnowski

p. G. Szczukowski

 

 

Szkolna Liga Historyczna

Im- Mateusz Sypniewski

IIm –Mikołaj Janta

IIIm –Aleksander Gierszewski

p. B.Rekowska

p. J.Czarnowski

 

 

 

Wiosenny konkurs

 pt. „Waluty świata”

Zuzanna Budziewska Zuzannę Spierewka I A, Oliwia Frymark I Ez Adrianna Ziółtkowska  III C

p. S. Krzoska- Szreder

 

Szkolna Kasa Oszczędności drogą do przyszłości

Najwytrwalsi –

Agata Butowska  Ic

Zuzanna Kowalczyk IIc

Alicja Lepak  Id

Magdalena Lepak  IIb

Maksymilian Wilk IIe

p. S. Krzoska- Szreder

 

Zbiórka zużytych baterii

I miejsce Jakub Bruski

II miejsce Dominik Zblewski

III miejsce Jarosław Piechowski

IV miejsce Julia Pałubicka

V miejsce Monika Żychska

VI miejsce Amelia Skórczewska

 

Organizator p.  B. Lubińska

 

Zbiórki makulatury w roku szkolnym 2016/2017

Zebrano ponad 3 tony makulatury

Najlepsze klasy :

I miejsce – klasa IIa – 1308 kg

II miejsce – klasa Ia -509 kg

III miejsce – klasa Ie – 253 kg

 Najlepsi zbieracze indywidualni:

Im- Brelski Maksymilian – kl IIa - 1000kg

IIm- Zblewska Wiktoria – kl IIa – 152,5 kg

IIIm-  Spierewka Zuzanna 152 kg

p. J. Peplińska

 

 

Zbiórka zawleczek

W sumie zebraliśmy -ponad 56 tysięcy zawleczek.

Największą ilość zawleczek ofiarowali uczniowie:

Daria Kobus 1d

Julia Pałubicka 3b

Alicja Lepak 1d

Bartosz Gierszewski 3c

Dawid Orzłowski 3c

 

p. J. Gleńska

 

Konkurs na Najlepszego Sportowca w r. szk. 2016/17

Wśród dziewcząt :

Im – Julia Kiedrowicz  IIIa                                         

IIm – Wiktoria Rekowska IIId                         

 IIIm- Agata Pestka z IIIe 

IVm –- Zuzanna Cysewska  IIaVm-  Roksana Rekowska IIcVIm Brygida Ossowska  IIIc VII - Kamila Dolna Id                                                  VIII m- Julia Hamerska IIb                   IX  m- Sandra Kiedrowicz Ie

X m-ce zajęła: Natalia Kiedrowicz IIIa                                                

 Wśród chłopców :

Im- Mateusz Remus IIIa

IIm – Andrzej Bławat IIId

IIIm– Bogdan Gwóźdź z IId

IV m –Tomasz Leszczyński IIIe

Vm- Robert Orzłowski IIIe     

VIm- Robert Lewiński IIIa      

VI m- Dominik Miloch IIIa     

VIII m -Filip Ginter IIe

IX m -Kamil Czapiewski IId

X m- Bartosz Bieliński IIIc                                                                 

 

Organizator p. M. Mankiewicz

Opiekunowie: n-le wych. fizycznego                                          

 

 

Europejskie Tydzień Sportu- test Cooper’a

 

Najlepsze wyniki wśród dziewcząt osiągnęły:

 

1. Dolna Kamila          Id

2. Rekowska Roksana IIc

3. Czarnowska Nikola Ib

4. Pestka Agata                       IIe

5. Cysewska Zuzanna IIa

6. Rekowska Wiktoria IIId

7. Jankowska Natalia  III D

8. Zmuda Trzebiatowska Kinga  Ie

9. Kiedrowicz Sandra Ie

 

Najlepsze wyniki wśród chłopców osiągnęli:

1. Leszczyński Paweł IIId

2. Gwóźdź Bogdan     IId

3. Andrearczyk Michał            IIIe

4. Wałdoch Radosław IIIb

5. Gawin Dariusz        Ie

6. Tylicki Krystian      IIIc

7. Ginter Filip              IIe

 

 

 

 

Dzień Dziecka  -Dzień języka polskiego pn. „Nie taki język straszny, czyli polski na wesoło

I miejsce – klasa IIIe

II miejsce – klasa IIId

III miejsce klasa IIc

n-le poloniści

i wychowawcy

 

Zawody szkolne w tenisie stołowym

I miejsce – Tomasz Kukliński  IIA

 II miejsce – Filip Rumel Czarnowski - IC

 III miejsce – Paweł Leszczyński – IIID

p. M. Kupczyk

 

Mistrzostwa Gimnazjum

w tenisie stołowym

I miejsce Magdalena Cupa IIe

II miejsce Kinga Schramke Ia

III miejsce  Agata Pestka IIIe

p. I. Dudek-Rogalla

 

 

Bieg patrolowy dla klas III „Czy wiesz jak zachować się w sytuacji zagrożenia”

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – IIIC i IIID

II miejsce- IIIA

III miejsce- IIIB

 

 

p. S.Lubiński

 

Zawody strzeleckie o Puchar Wicedyrektor gimnazjum w Brusach

W kat. dziewcząt

Im-Natalia Weltrowska

IIm- Julia Hamerska

IIIm –Marta Miszewska

W kat. chłopców

Im –Marcin Gierszewski

IIm- Paweł Leszczyński

IIIm-Jan Januszewski

p.B. Czpiewska

p.M. Warnke

 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły

Im- IIIE

IIm- IIB

IIIm- IC

p. S.Lubiński

 

 

Sprawozdanie z akcji charytatywnej ,,Opatrunek na ratunek”

 

W marcu 2017 r.  w czasie Wielkiego Postu uczniowie  Gimnazjum w Brusach  łączyli się w akcję „Opatrunek na ratunek” – zbiórka dla Afryki. Już po raz kolejny, Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania zbierała środki opatrunkowe, które zostaną przekazane placówkom opieki zdrowotnej w Afryce. Prawie wszystkie misje afrykańskie cierpią na brak środków opatrunkowych, które mogłyby pomóc mieszkańcom. Obrażenia, jakich doznają, to nie tylko rany, ale także oparzenia. Środki opatrunkowe, dezynfekcyjne, plastry, czy bandaże często ratują życie lub zdrowie zarówno dorosłych, jak i dzieci. W czasie trwania zbiórki w naszej szkole zgromadzono różne środki opatrunkowe oraz dezynfekcyjne, które wysłano na adres Fundacji Pomocy Humanitarnej. 

 Koordynatorem akcji w szkole była Anna Kobierowska.

Sprawozdanie z akcji ,,Adopcja serca

W roku szkolnym 2016/2017  52 uczniów z naszej szkoły zdeklarowało się wziąć udział w kontynuowanej od kilku już lat akcji ,,Adopcja serca”. To uczniowie klas I - III. Naszym podopiecznym jest Roger Nijomukiza z Rwandy, który jest sierotą wychowywanym przez ciotkę, gdyż jego rodzice zmarli na skutek choroby AIDS. Obecnie Roger będzie kończył, dzięki naszemu wsparciu, naukę w szóstej klasie szkoły podstawowej. Uczniowie wpłacając co miesiąc symboliczną złotówkę dają chłopcu możliwość dalszego kształcenia i zapewniają skromne wyżywienie, zakup pomocy szkolnych   i mundurku. W II semestrze dokonaliśmy wpłaty 280 złotych. Uczniowie dzięki życzliwej współpracy z Stowarzyszeniem Ruchu Maitri w Gdańsku prowadzimy także korespondencję z Rogerem.

koordynator akcji

Anna Kobierowska

 

 

 

 


Gimnazjum w Brusach, ul. Ogrodowa 2, 89-632 Brusy