Dzień Dziecka w naszej szkole.
AKTUALNOŚCI - 2017-06-09 10:19:10

1 czerwca w Gimnazjum w Brusach obchodzono Dzień Dziecka. W tym dniu- tradycyjnie- nie było lekcji. W ramach „Dnia z językiem polskim” uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach- sztafecie ortograficznej i frazeologicznej, rozpoznawali cytaty z lektur, przysłowia, wyszukiwali błędy językowe w piosence kabaretowej itp.

Zadania były punktowane. Oprócz tego każda klasa przygotowała swoją konkurencję dla pozostałych. I tak np. trzeba było rozpoznać na zdjęciach z dzieciństwa koleżanki i kolegów, celnie  rzucać surowym jajkiem do celu x, czy wykazać się  zręcznością w odbijaniu piłki siatkowej. Ostatnią atrakcją w tym dniu był mecz piłki nożnej rozegrany między uczniami a nauczycielami. Nie zapomniano też o małym co nieco, sponsorowanym przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.