Nasi uczniowie na sześciodniowej wycieczce edukacyjnej.
AKTUALNOŚCI - 2017-06-09 10:03:59

W dniach 22 – 27 maja 2017r młodzież z Gimnazjum w Brusach uczestniczyła w sześciodniowej wycieczce na południe Polski. W programie wycieczki znalazło się między innymi zwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie.

Podczas wyprawy nad Morskie Oko uczestnicy wycieczki podziwiali piękne krajobrazy wysokogórskie. Zwiedzano również obiektóy sportów zimowych w Zakopanym oraz zabytki arhitektury góralskiej. Podczas Spływu Dunajcem uczniowie podziwiali przepiękną przyrodę Pienin, zwiedzając Jaskinię Beliańską po słowackiej stronie Tatr pogłębiali widzę z zakresu geologii. Jeden dzień podczas wycieczki przeznaczony był na relaks w słowackich termalnych basenach "Tatralandii", gdzie uczniowie korzystali z licznych zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności zjazdu. W programie wycieczki nie zabrakło obcowania z wiedzą historyczną podczas zwiedzania Krakowa. Młodzież odwiedziła Wawel – była między innymi na Grobach Królewskich oraz przy Dzwonie Zygmunta. Niezwykle ciekawy okazał się pobyt w Kopalni Soli w Wieliczce. Największe wrażenie na uczniach wywarł pobyt w Muzeum Auschwitz-Birkenau – byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym.

Wrażenia z wycieczki na długo zostaną w pamięci jej uczestników.