II Gminna Liga Zadaniowa z Języka Niemieckiego
AKTUALNOŚCI - 2017-06-07 10:24:55

Dnia 6 czerwca 2017 r. w Gimnazjum w Brusach odbył się finał II Gminnej Ligi Zadaniowej     z Języka Niemieckiego, w którym udział wzięło dziewięcioro uczniów z Gimnazjum w Lubni     i Gimnazjum w Brusach. Konkurs skierowany był do uczniów klas I, II i III gimnazjum          i składał się z czterech etapów. W okresie od marca do maja 2017 r. uczniowie zmagali się z pierwszymi trzema etapami konkursu, które polegały na rozwiązaniu zadań związanych z rozumieniem tekstu czytanego. Uczniowie pracowali na tekstach autentycznych.

Etap IV to etap finałowy, który objął materiał z poprzednich etapów konkursu i przybrał formę testu pisemnego. Do finału zakwalifikowało się 10 osób, które uzyskały największą liczbę punktów z poprzednich trzech etapów łącznie. W etapie finałowym można było uzyskać maksymalną liczbę punktów równą sumie punktów z pierwszych trzech etapów. Punkty z wszystkich czterech etapów zostały zsumowane i pozwoliły na wyłonienie zwycięzców:

I miejsce - Alicja Czapiewska z klasy IIIB Gimnazjum w Brusach           (Alicja po raz drugi zajęła I miejsce w Gminnej Lidze Zadaniowej z Języka Niemieckiego)

II miejsce – Amelia Skórczewska z klasy IA Gimnazjum w Brusach

III miejsce – Kacper Szulc z klasy IIIB Gimnazjum w Lubni

IV miejsce – Małgorzata Ossowska z klasy IE Gimnazjum w Brusach

V miejsce – Julia Borzyszkowska z klasy IIB Gimnazjum w Lubni

Iga Kurzyńska z klasy IID Gimnazjum w Brusach

VI miejsce – Natalia Plata z klasy IIB Gimnazjum w Lubni

VII miejsce – Alicja Rydygier z klasy IIIB Gimnazjum w Lubni

VIII miejsce – Patryk Singer z klasy IIC Gimnazjum w Brusach

IX miejsce – Martyna Myszk z klasy IIIA Gimnazjum w Brusach

Wszyscy finaliści zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami.

Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców przy Gimnazjum w Brusach, która była głównym sponsorem nagród.

Organizatorzy: mgr Martyna Wirkus, mgr Dorota Warnke-Bartosz, mgr Joanna Gleńska